15 kwietnia, 2012

Słów kilka na nowy początek...

Lectorom dawniejszym, co tu w ślad za mną z dawniejszych onetowych włości moich przybyć by raczyli, specyfiki bloga tego tłomaczyć nie masz potrzeby. Znają oni przedsięwzięcia tego od lat, co poniektórzy to nawet i sześciu i znają, że iżby się ów Onet jako należy spisywał, najpewniej bym i ja tam nadal uprawiał poletka swego... Spodobało się jednak Fortunie ponaigrawać się z nas, nieszczęśnych, umęczyć do cna, zasię na koniec przymusić do migracyj niekoniecznie chcianych, jako ongi starozakonnych z Anatewki...
By się jednak może i zdarzył jaki Lector nowy, pisaniny mojej dawniejszej nie znajęcy, onemu godzi się rzec słów kilka, by znał czego się tu spodziewać może... Już zapewne pojął, że mowa tu cokolwiek archaizowana, za sprawą afektu Wachmistrzowego dla epok i mowy dawniejszej, tedy jeśli kogo Paskowe memuary nie odstręczyły w lekturze, luboż xiędza Kitowicza dzieła, to i Wachmistrzowemu naśladownictwu poradzi...:)
Będziem się tu najwięcej zajmowali zdarzeniami i personami dawnemi, z tem jednak, że okrom jakich person znanych będziem się i nad szaraczkami pochylać, nawet i szewcem w warsztacie jego dawniejszym nie gardząc. Spomnim batalij sławnych, ale i zajrzym gospodyniom w rondle dawniejszym, takoż i dzierlatkom w sztambuchy, zasię włościanom pod strzechy... Najwięcej zasię o tem pisywać przyjdzie, o czem, wierę, niemal już przepomniano, luboż od lat nam się tego w z gruntu fałszywem wystawia świetle...

32 komentarze:

 1. Vulpian de Noulancourt15 kwietnia 2012 20:42

  Ciężka to pewnie decyzja z jednego adresu pod drugi się przeprowadzać, ale prawdą jest, że Onet ostatnio nie działa tak, jak powinien. Zatem wiele dobrych dni tutaj szczerze życzę.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bóg Zapłać Waszmości za te słowa i oby się spełniły...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 2. A ja też mogę do Wachmistrza się przytulić? /wirtualnie oczywiście/.
  Bo tam gdzie nadal jestem to jakiś taki chłód i nieżyczliwość ciągle istnieje......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nawet i włości po sąsiedzku odłogiem leżące zająć i gospodarzyć podług woli...:))
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 3. Waszmość - jak mniemam - mocno wkurzony dokonaniami Onetu, nowy blog założyłeś, za co z serca dziękuję i w linkach notuję :-)
  Ukłony z Loch Ness :-)

  /http://szczur-z-loch-ness.latte24.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała w tem przyjemność po mojej stronie, skoro to Waści przywołało w strony pobliskie:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 4. Witaj nam, witaj, Zacny Gospodynie... Miał być Kurdesz, ale sclerosis części słów mnie akurat pozbawiła...WSZYSTKIEGO DOBREGO!
  Sigismundus Secundus
  P.S. Parapetówka!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja z serca witam, osobliwie, że i po części toś Waść swemi zachętami temu winien:) A za spotkania może kiedy jakiego i za to puchary przechylimy...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 5. No właśnie, kiedy parapetówka? ;))

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak malowania pokończym, izby się zamiecie, a goście wszyscy drogę znajdą...:) Chyba żeś Waćpanna niecierpliwa, to o wieleż mię memoryja nie zwodzi: w maju?
  Kłaniam nisko:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Taaa, jak dolecę; jak ogarnę Dworzec na Błoniach i znajdę wyjście, jak przypomnę sobie drogę na Franciszkańską to z pewnością i z miłą chęcią przybędę korzystając bardziej z okazji aniżeli niecierpliwości :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Waćpannie żem się dowiedział o jakimś Dworcu na Błoniach, a bym może i pomarł i ani się o niem dowiedział, tandem obligowany okrutnie...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
  2. Właśnie teraz widzę co palnęłam, a żem się położyła ze śmiechu na klawiaturze :D No ale dobra, poprawie się: Port lotniczy w Krakowie, czyli to takie duże pastwisko w środku miasta - jak usłyszałam niedawno:D

   Usuń
  3. Pastwisko pastwiskiem, ale przecie nie będzie krów i koni aeroplanami straszyć! Tą lądują pod miastem na jednem starem klepisku, które się arcywybornie do tego nadaje... No, chyba, że akuratnie deszcz je rozmaka...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 8. I ja chętnie w odwiedziny wpadać będę:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z serca całego zapraszam i w progach mych nikczemnych witam uniżenie:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 9. Widzę Wachmistrzu, żeście jednak postanowili migracyji dokonać :) I jako wam się na nowych włościach panuje?

  OdpowiedzUsuń
 10. Pozdrawiam Wachmistrzu. I jako wam się na nowych włościach panuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uczę się dopiero, a wychodzi, żem wszytkiego, com dopotąd umiał, tutaj przepomnieć chyba należy... I do panowania do jeszcze daleko, na razie żem rad, żem jakiej większej nie sprawił katastrofy...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 11. Faktem jest, że wiele rzeczy tu inaczej jest. Ale ja a przecież dopiero 2 miesiące temu z kawałkiem mija jakem migracji dokonał szybko tu zasady panujace opanowałem. Jakieś prostsze i bardziej intuicyjne chyba są. Niemniej rozeznać się co i jak trzeba coby własnej pracy nie zepsować :)
  Powodzenia życzę i długiego na nowych włościach panowania :)

  OdpowiedzUsuń
 12. W razie czego służę moim skromnym bo skromnym ale jednak jakimś doświadczeniem tutaj, gdybym mógł się jakoś przydać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielce będę Waszmości obligowany, choć póki co żem jeszcze jakich bardziej wysublimowanych funkcyj nie tykał. Zda mi się, że część niemała w ogóle mi potrzebną nie będzie, aliści niektóre prawdziwie dokuczyć potrafią, jak chociażby owa favikona, która mi się wczoraj przez godzin chyba dwie upierała, że nie jest kwadratową...
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 13. Kłaniam się w pas Waszmość Panu na nowych Jego włościach...

  Co do zamieszania na Onecie, zdanie swe i radę dla Waszmości już tutaj wyłożyłem: http://wachmistrz.blog.onet.pl/W-chwili-wykradzionej,2,ID464085955,n

  Paraliżuje mię strach, iże koniec końców ja również, jako moi migrujący bracia Celtowie, wyemigrować będę musiał... :(((

  Zaglądać będę tera do obu Waćpana Dworów :) Acz pryncypialszem w sercu mojem pozostanie zawżdy ten pierwszy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To i nie dziwota, bo i mnie sentymenta tam wiążą... przecie próżno przeciw ościeniowi wierzgać, a prawda też i taka, że gdzie Cię nie proszą, tam kijem wynoszą. Za stary mój grzbiet na ustawiczne onetowe kije, to i może tu czas zawieruch przeczekam... Waścinego zdania żem poznał, ale żem w międzyczasie spraw był przemyślił, ku nader smutnym konkluzyjom przychodząc, tandem poczekam ja raczej z ostrożna, nim się rzeczy wyklarują wszystkie...
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 14. Widzę, Mości Wachmistrzu, że nieźle się zagospodarowałeś na nowych włościach. Ja długo się męczyłam, zanim pojęłam zawiłości Bloggera.
  Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jam tu przecie dopiero przyczółka pierwszego był zdobył, a reszta wciąż mi się jawi jako dżungla groźna... Może z czasem dopiero...
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 15. pomyślności na nowych ścieżkach :) pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bóg Zapłać:) Wielcem Waćpani obligowany, jako tej, co do najwytrwalszych Bywalców moich się liczy...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 16. Oboje byliśmy długo na Onecie, bo około siedmiu lat i co? Musieliśmy szukać sobie innego, może bardziej gościnnego domu. Jak nas stad nie wypędzą, to chyba posiedzimy i pomachamy szabelkami. Najserdeczniej pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki też i mój zamiar, choć mnie na Onecie by w czerwcu dopiero szósty rok tej zabawy stuknął...
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 17. Czołem Wachmistrzu, witamy na blogerze!
  Dobra decyzja, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pełnym nadziei, żeś Waćpani (luboż Waćpanna, czego, jeślim zbłądził, darować upraszam, bo z miana pomiarkować niełacno) przy słuszności w tej mierze i że to w rzeczy samej koncept trafiony... Obaczym to jeszcze, a ja póki co witam z serca całego w progach mych nader skromnych i ubogich...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń

Być może zdaje Ci się, Czytelniku Miły, że nic nie masz do powiedzenia aż tak ważkiego, czy mądrego, by psuć wzrok i męczyć klawisze... W takiem razie pozostaje mi się tylko z Tobą zgodzić: zdaje Ci się...:)