06 lipca, 2017

Kielicha wychylić...

...dziś potrzeba koniecznie: za pamięć 24 Pułku Ułanów z Kraśnika, co sami sobie za patrona, wbrew zwierzchności, upatrzyli hetmana Żółkiewskiego, zaś Was ongi kształtem swoich hełmów i umundurowaniem zbulwersowali...:)    
   Kolejnego Wam spełnić przyjdzie w niedzielę za pamięć pułku jednego z najgodniejszych, czyli 4 Pułku Ułanów Zaniemeńskich , zasię kolejnego 11-go, za następny taki pułk sławny nad podziwienie, choć dzisiejszemi czasy akurat najwięcej dla żurawiejki nieobyczajnej, a najbardziej znanej, ze szkodą niemałą dla wiedzy o niezwyczajnych prawdziwie dokonaniach 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich  ...:) 

12 komentarzy:

 1. Nie będę się zapierał, że wszystkich uda mi się uczcić, ale przecież wysiłki będę czynić. Tym bardziej, że już trochę odetchnąłem po powrocie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sekunduję tym wysiłkom:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 2. To ja polecę się zbulwersować i zaległości nadrobić ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jużem i dostrzegł zbulwersowania efekty:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 3. Poczytam chętnie, ale do toastów umyślnego dziś oddeleguję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Umyślny wygląda na wprawionego w bojach podobnych...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 4. Wedle rozkazu Waszmości!:)))
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spocznij!:)) Strzelać... wróóć! Nalewać bez rozkazu...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 5. HA!!!
  No przypomniałeś mi acan o przodku rodzinnym który w Pułku Ułanów Jazłowieckich był.Syn swego czasu jeździł na spotkania w rocznicę acz teraz niestety,zajęty życiem czasu nie ma,wzdech.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważne, że się pamięta i byle tej pamięci nie dać przepaść...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 6. Poczytałam o 24 Pułku Ułanów z Kraśnika. Zdjęcia unaoczniają liczebność i siłę, ale żeby ułan był zmotoryzowany, nie mieści mi się w głowie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. We wszystkich bodaj armiach świata taka była kawalerii droga, że ją przesadzano na czołgi i transportery... U Angielczyków najszacowniejsze pułki pancerne, to z nazwami i tradycjami wiodącymi się jeszcze od czasów przednapoleońskich. U nas armia przedwrześniowa zwyczajnie tego na masową skalę nie zdążyła uskutecznić, ale przecie słynni czołgiści 1 Dywizji Pancernej jenerała Maczka to wszystko dawni ułani i strzelcy konni, a i u Andersa takich pułków odtwarzano pieczołowicie...Polskiej flagi nad Monte Cassino zatknął przecie patrol z 12 Pułku Ułanów Podolskich, zaś kropki nad i w otwarciu drogi na Rzym dokonał 15 Pułk Ułanów Poznańskich zajmujący następnie masyw Monte Cairo...
   Kłaniam nisko:)

   Usuń

Być może zdaje Ci się, Czytelniku Miły, że nic nie masz do powiedzenia aż tak ważkiego, czy mądrego, by psuć wzrok i męczyć klawisze... W takiem razie pozostaje mi się tylko z Tobą zgodzić: zdaje Ci się...:)