11 lipca, 2013

14 Pułku Ułanów Jazłowieckich dziś święto...:)

... o którem, żem pisał przed rokiem, zasię i dwa lata temu, i trzy...:) Komu ciekawo, tu sięgnie, a kto inszych tematów wygląda, krzynę jeszcze poczekać będzie musiał...

6 komentarzy:

 1. Vulpian de Noulancourt11 lipca 2013 16:20

  "Hej, dziewczyny, w górę kiecki...". Skoro nawet ja, zakamieniały cywil, to zapamiętałem, to musiałeś być bardzo sugestywny.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ to nie mego autorstwa żurawiejka, a nie wiem, zali to nie jedna z najpopularniejszych, zatem najpewniej słyszałeś ją grubo przed pogderanek nastaniem:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 2. tak się składa że świętować będą 14 lipca w Warszawie.
  Junior nasz szukajac swoich przodków odkrył że jeden z antenatów był w owym pułku w stopniu sierżanta - z tej że to przyczyny został zaproszony na ową uroczystość;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powitać mi przede wszytkiem miło jest okrutnie, zasię wielcem rad, że młódź tak swych korzeni ciekawą:)A sierżant w kawalerii zwie się wachmistrzem...:)) Udanego świętowania zatem życzę i kłaniam nisko:)

   Usuń
 3. Jak innym nie wiem, ale mnie tekst Modlitwy ułana jazłowieckiego u wałbrzyskich niepokalanek (tam prowadzi link) znaleźć się nie chce; tu, póki co, jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mea culpa, bom nie sprawdził przódzi, tem więcej żem Płaczce za myłki mej naprawienie obligowany:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń

Być może zdaje Ci się, Czytelniku Miły, że nic nie masz do powiedzenia aż tak ważkiego, czy mądrego, by psuć wzrok i męczyć klawisze... W takiem razie pozostaje mi się tylko z Tobą zgodzić: zdaje Ci się...:)