19 lipca, 2020

Ze świąt pułkowych najmilsze...:)

Tegoż bowiem święta pułkowego, Wachmistrzowi najbliższego i najmilszego, mamy dla tej przyczyny, że 25 Pułk Ułanów Wielkopolskich to pułk Dziadka mego:) Tandem kto ze mną powspominać ochoczy, a przy tem za Pułk przewagami sławny, jako i za pamięć wachmistrza Wawrzyńca Ślązaka przepić gotów, do dawniejszej o pułku tem noty upraszam...:)

6 komentarzy:

 1. Trudy bojów zgrabnie ominięte, ale to one ten pułk wysławiły...
  Opis balu z okazji ślubów oficyjerskich, karnawału, czy święta pułkowego jest ciekawy, choćby poprzez ten ustalony z góry porządek, kiedy tańce zaczynały się mazurem.
  Toast wznoszę za przezacnego człowieka i patriotę, Imć Wachmistrza Wawrzyńca Ślązaka, który oddał ojczyźnie dwadzieścia lat życia, służąc w 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich.
  Serdeczności zasyłam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za którą tam już rocznicą pułkowego święta (a latem jest po temu sposobności nieskąpo), żem w paru komentarzach wyczytał, że te noty aż krwią ociekają, tom i umyślił natury tegoż świętowania krzynę odmienić i przebieg świąt opisywać, nie zaś przyczynę, dla której ten akuratnie dzień dla pułku się został pamiętnym.
   Za pamięć o dziadku mojem serdeczne a gorące Bóg Zapłać, choć mniemam, że ów sam tych lat nigdy nie żałował, jako "oddanych". :)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 2. Ależ oczywiście, że toast wzniesiony!:)
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jako Wielkopolanin, czuję się zobowiązany do wychylenia kwaterki jakiego południowoafrykańskiego, w których ostatnio zasmakowałem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słowa waszej Miłości przyczyniły mi myśli o tem, jakież to pokrętne wielce: dziadek nazwisko nosił Ślązak, służył w pułku noszącym imię Wielkopolskiego, stacjonował w Prużanie, na dzisiejszej Białorusi, a familija dziadkowa z wioski się wiodła, która na granicy historycznej Wielgiej i Małej Polski siedząc, co i rusz to do inszej przypisywana była ziemi, by obecnie się do śląskiej liczyć...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń

Być może zdaje Ci się, Czytelniku Miły, że nic nie masz do powiedzenia aż tak ważkiego, czy mądrego, by psuć wzrok i męczyć klawisze... W takiem razie pozostaje mi się tylko z Tobą zgodzić: zdaje Ci się...:)