01 kwietnia, 2016

Cytat miesiąca

a ściślej cytaty, bo dwa aż zdania mnie urzekły w czytanym "Czytaniu z kości" Jakuba Szamałka, rzeczy właściwie kryminalnej, jeno owa inwestygacyja jest pomiędzy dawnemi Etruskami prowadzona...
"Jak to jest, myślał wtedy, zgrzytając zębami, że małe ptaszki ćwierkają, małe pieski popiskują, małe świnki pochrumkują, ale małe dzieci to już drą ryja, jakby je obdzierano ze skóry?"
i drugie, o współcześnym już Tarencie:
"Tarent był dziwnym miastem, wyglądał jak nieślubne dziecko Florencji i Bytomia"

29 komentarzy:

 1. Cuuudne! To chyba trzeba będzie za całą książką się rozejrzeć.:)
  Chociaż ja mam dziwne skojarzenia, pewno pod wpływem książek Chmielewskiej, bo to ostatnie skojarzyło mi się z imionami... koni wyścigowych.:)))
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nawet wiem czemu:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 2. Wszystkie małe zwierzaczki, które darły głośno mordy pozostawione w dziczy przez rodziców (co to po karmę dla nich poszli / polecieli) same zostały przez coś pożarte. Tym samym ciche małe zwierzaczki to zdobycz ewolucji. Ludzie widocznie nie pozostawiali swego potomstwa samego w podobnym do zwierząt stopniu. I wyniki tego słychać.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z mądrym to i przestawać miło, a i pożytecznie...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 3. Swoją drogą to to darcie ryja trzeba by dogłębnie wyjaśnić
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba to właśnie Vulpian zrobił...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 4. Ależ, ależ, Panie Wachmistrzu, żeby tak od pierwszego dnia miesiąca kwietnia czytelnikom w jednym przedstawiać zaburzenia układu ruchowego narządu żucia, narzekactwo i wyginiętych Etrusków? Toż cytrynowa od takiego koktajlu jak nic musi rozboleć główka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapamiętam zatem na przyszły raz, żeby to dawać drugiego kwietnia:) A w maju jakże będzie stosownie?
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
  2. ...dzieciaczki, jak dzieciaczki, Wachmistrzu!
   Miłe toto, rezolutne ...jak tu takich nie kochać...? No, jak...?

   http://www.sadistic.pl/rozdarte-bachory-vt23623.htm

   Usuń
  3. Bengalski, tygrys3 kwietnia 2016 18:59

   "Miłe" to na pewno nie jest o Cytrynowej. I kudy tam jeszcze do maja.

   Usuń
  4. Nie wiem, Małgoś, jak Tobie, ale mnie onych niemiłowanie przychodzi bez trudu... Ciekawe paginy WMPani penetrujesz...:))
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
  5. Że Cytrynowa może i dla Bęgalskiego nie jest miłą, nie znaczy zaraz, że nie bywa... A Bęgalski by lepiej rachunek sumienia zrobił, by przyczyn tegoż stanu dociec...
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 5. Panie Wachmistrzu !

  Wszechzwiązkowe Towarzystwo Łączności Kulturalnej z Zagranicą wyjaśniło, że porównanie Tarentu z nieślubnym dzieckiem subtelnej Florencji i mężnego Bytomia, jest głęboko uzasadnione. Wiele Tarentum trzeba, bo dostrzec ukryte piękno potomka Flory i Bytu. Ci zaś, co Czytają z kości wbrew cywilizowanym regułom, znaczy się - na żywca - wywołują darcie ryja u badanego.

  z wyrazami uszanowania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No na to ostatnie to jest jednak rada: stopery:) Nie mylić ze stoperanem:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 6. Czy należy z tego wnioskować, że dziecięce darcie ryja jest elementem kultury, w opozycji do natury?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nie jej braku właśnie?:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 7. Wachmistrzu! Dochodzą do Ciebie moje komentarze dziś, czy nie? Bom z lekka skołowany...

  W każdym razie stałeś Waszmość inspiracyją... https://zyciecelta.wordpress.com/2016/04/01/otagowane/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten doszedł, a o żadnych poprzednich nic nie wiem, aby w spamie siedziały... Jeśli zaś gdzie indziej skręciły, to tem bardziej ja o tem nic wiedzieć nie będę:)
   Co do inspiracyj... hmm... mam się bać?:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
  2. Nie sądzę, abyś do lęku miał powody...zresztą, sam widziałeś ;)

   A tamten komentarz przeszedł mi dopiero za piątym razem :(

   Usuń
  3. Zatem jaka turbacyja być musi na styku Twego logowania w Łotrpresie i następnie wejścia na Blogspotowe dziedziny, które się najwidniej nie kochają przesadnie i najpewniej też i z wzajemnością niejaką...
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 8. Podejrzewam celowe działanie. A niechaj inni zastanawiają się, myślą, kojarzą i dociekają. Na czerpanym papierze napisane jeszcze bardziej podkręciłoby ciekawość.
  Po "Czytanie z kości" nie sięgnę, chociaż aż dwa cytaty Waszmości urzekły.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie działanie, czy u autora?:) Co do niesięgania to wyjaśnijmy jedno: to, że cytuję kogo w najmniejszej mierze nie jest jaką kryptoreklamą czy do czytania całości namawianiem... Niektóre zresztą jako całość tracą...
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
  2. Tak naprawdę ani działanie Waszmości, ani autora. Oczywiście żartowałam, że może celowe i na czerpanym papierze wypadłyby te cytaty mądrzej. Wyjaśnienie przyjmuję, choć przyznasz Waść, że w głowie mi nie powstała myśl o kryptoreklamie, natomiast cytaty zmuszają do przemyśleń. Mnie dziwnym się wydaje, że małe dziecko ma ryj, a Tarent to nieślubne dziecko...Nic na to nie poradzę, że nie przemawiają do mojej wyobraźni te zestawienia, choć widzę, że u innych te cytaty też powodują iluminacje. Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  3. Postać, której owe pierwsze słowa w usta autor wkłada nie jest z pewnością ani mężem żonie swej najmilejszym i uwielbianym, ani też i oćcem jakim zasłużonym... A że znów z najgorszymi ludzkimi przywarami mu przestawać przychodzi, nie jest też on przesadnym rodzaju ludzkiego admiratorem, stąd i może takie, nie insze, wysłowienie u niego. Tarentu na oczy nie widziałem, to i się wypowiadać nie ośmielę, mnie jedynie urzekł koncept niejakiego upersonifikowania owych miast wszystkich i sugestia relacyj między niemi, ludzkim podobnych...
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 9. Myślę, myślę "kim, u licha, był Bytom?". Po którymś przeliterowaniu nadeszła iluminacja umysłu. Nie wiem, czy intelektualnie będę w stanie podołać tej lekturze... ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marchevko, pomyśl Szombierki i masz Bytom!!! :D :D :D

   Usuń
  2. Bytom to taki brunet, przeważnie wieczorową porą i mocno ceglasty na gębie (a i nie tylko:) Najkorzystniej wygląda, gdy śpi...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 10. szczur z loch ness3 kwietnia 2016 09:22

  Zacny Wachmistrzu, mam nadzieję że dopuścisz poprzestanie na Twoich cytatach, bo po pierwsze u mnie z czytaniem ciężko, a po wtóre brakuje czasu, co pewnie nie jest az tak bardzo odosobnione. Niemniej drugą myśl o Bytomiu i Florencji uznałbym za rewelację sezonu. TYm bardziej, że ostatnio zastanawiałem się, czy nie zacząć kibicować Klubowi 09 Siła Mysłowice hehehehe :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może... żeby być w aktualnym temacie: Solnemu Miastu Wieliczka?:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń

Być może zdaje Ci się, Czytelniku Miły, że nic nie masz do powiedzenia aż tak ważkiego, czy mądrego, by psuć wzrok i męczyć klawisze... W takiem razie pozostaje mi się tylko z Tobą zgodzić: zdaje Ci się...:)