22 czerwca, 2016

Wyzwania kolejne...:)

...przed Narodem, a choćby tylko przed bloga tego Czytelnikami stawiane, dnia tegoż przewidują choć kusztyczek nieduży za pamięć  22-go Pułku Ułanów Podkarpackich imienia księcia Jeremiego Wieśniowieckiego za przyczyną ich święta pułkowego, któregośmy przódzi dawniejszym pułku tego obyczajem świętowali 19 sierpnia... I jeśli to kogo pocieszy, to dodam, że to dwudzieste pierwsze w tem roku święto, czyli żeśmy półmetek przekroczyli...:)
  Dwudziestego czwartego zasię 20 Pułk Ułanów imienia Króla Jana III Sobieskiego świętować powinien, zasię miesiąca kończyć nam dwudziestego dziewiątego będzie święto 9 Pułku Strzelców Konnych imienia Generała Kazimierza Pułaskiego,  Za pamięć zatem o tych ułanach i szaserach toast wznoszę !
                    

22 komentarze:

 1. Śmierdzi naftą robi długi
  To jest pułk dwudziesty drugi
  Na zdrowie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No proszę, jeszcze parę lat i będziecie żurawiejki tu chórem śpiewać:) Pod, ma się rozumieć, płynne wspomaganie do okoliczności akuratne...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
  2. Naftę pić zalecacie, Wachmistrzu? Dobrze zrozumiałam?

   Usuń
  3. Tu tak poetycko o gorzałę idzie
   Pozdrawiam

   Usuń
  4. dowody na to, że iście można i tak, jako Antoni sugeruje, przecie ta, jak najbardziej autentyczna tegoż pułku żurawiejka tyczy się okresu, gdy ów po wojnie bolszewickiej szybów naftowych wkoło Borysławia ochraniał, bo Sowieci wprawdzie pokoju podpisali, ale nie przeszkodziło im to przez ładnych jeszcze kilka lat nam zbrojnych band przez granicę posyłać, które pozór buntujących się Białorusinów i Ukraińców czynić miały, niszcząc w napadach posterunków policji, urzędów polskich, fabryk czy urządzeń przemysłowych...
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 2. No, przynajmniej wszystkich trzech patronów znam, więc tym bardziej miło :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecający też nikomu spod ogona nie wypadł:))))
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
  2. Auć, racja, moje faux pas, chyba muszę się zrehabilitować kolejnym toastem, ale może po pracy ;-)

   Usuń
  3. Dlaczego faux pas? :) Ja tam się dla siebie względów nie domagam żadnych, jenom mniemał, że od kogo obcego to by może i szacowni patroni nie pomogli:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 3. Już świętowali. W sobotę 18 czerwca odbyły się w Grajewie coroczne obchody Święta 9 Pułku Strzelców Konnych, oddziału kawalerii stacjonującego w mieście w latach 1924-1939.
  Toast wzniesiony.
  Serdeczności zasyłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to się niektórzy doczekać nie mogą, żeby swoje go wyżłopać:)) Nie to co my, godności i pacjencji pełni...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 4. A do tego w rodzinie Dzień Ojca, imieniny i zakończenie roku szkolnego. Słowem okazji do świętowania niemało.:) Trzeba sięgnąć do archiwaliów w piwniczce, bo nalewka się jeszcze "przegryza"... Ta co to ją mam wysłać do degustacji szanownemu Wachmistrzowi, w celu uzyskania certyfikatu na nazwę...:)))
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tem przesyłaniem w tych upałach to bym jej może jeno wirtualnie słał bądź telepatycznie, iżby jej nie zaszkodziło może:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 5. Teraz już jestem przygotowana!
  Wymieniaj, Wachmistrzu, następne święta - ja tylko odpowiednio przesunę kranik i voilà!
  Wznoszę(?!) toast! ;)
  PS. W moim zestawie zmieniłam zawartości i etykiety na ulubione.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Małgoś, coca-cola?! Bój się Boga!!! Czyżbyś zardzewiała???!!! :)

   Usuń
  2. Koncept niegłupi, jeśli jeno o to idzie, by się zawartość w organiźmie znalazła... Moja gardziel przecie się tak oszukać nie dozwoli, podobnie jak moje kubki smakowe i receptory węchowe, tandem ja jednak, przemyślności doceniając, przy tradycji ostanę:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 6. Pamięć o wojsku to rzecz ważna. Pewnie to dziwnie brzmi w ustach kogoś tak cywilnego, jak ja, ale przecież tak uważam.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście dziwne...:) Ale bo to jednem mnie przez te wszystkie lata zadziwiłeś?:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 7. Zatem j ja dołączam. Pokłony i uściski przesyłam :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Imieniem świętujących dziękuję i kłaniam nisko:)

   Usuń

Być może zdaje Ci się, Czytelniku Miły, że nic nie masz do powiedzenia aż tak ważkiego, czy mądrego, by psuć wzrok i męczyć klawisze... W takiem razie pozostaje mi się tylko z Tobą zgodzić: zdaje Ci się...:)