11 listopada, 2016

Suplika Lectorom pokorna...

   Święto nam znów Niepodległej świętować przychodzi, a u Wachmistrza cykle, jak zwykle, ciągną się latami, choć może (choć znów nie mnie to sądzić), nie nudzą jak flaki z olejem... Ten IIIIIIIVV , VI , VII , VIIIIX , X , XI , XIIXIII , XIV), któregom nazwał "O urządzaniu Niepodległej", pierwotkiem zamierzony niejako okolicznościowo (co wielce u Wachmistrza rzadkie), pospólnym wysileniem autora i Lectorów, ustawicznie nowe kwestyje podnoszących i do dygressyj przymuszających :)), rozrósł się ponad wszelkie wyobrażenie... 
  Co gorsza, przyszłości w tej mierze nawet i prognostykować nie zamierzam, bowiem  właśnie rocznicą dzisiejszą niejako moralnie przymuszony, żem umyślić do wątku przerwanego nawrócić i z Bożą pomocą, może przed weekendu końcem, jakiej nowej wyszykować noty, tom, przeszłe części przepatrując, nalazł był więcej może niźli z pięć, czy sześć własnych zarzekań moich, że to już jeno część jedna lub dwie popisaną zostanie, co z perspektywy dzisiejszej uciesznego o autorze daje prospektu...:)
  Tem niemniej, by rzeczom zamierzonym nie przydać efektu braku ciągłości i potrzeby ustawicznego się wstecz oglądania, moja i do Was dzisiaj suplika pokorna, by kto mieć będzie chęci i czasu, bodaj kilku ostatnich z tegoż cyklu not sobie odświeżył, ku nowym się szykując...
    Kłaniam WMPaństwu nisko:)

8 komentarzy:

 1. Witam Mości Wachmistrzu :)
  Nie zaglądałam... moja Mama odeszła w lipcu po rocznej chorobie, najpierw czasu a potem chęci nie stało na "kontakty towarzyskie".
  Dzień dzisiejszy i myśl od rana o tym "marszu" co u nas w Warszawie będzie, przymusiły mnie, żeby kilka słów u siebie napisać, dla siebie samej..
  A że Wasze miejsce Wachmistrzu, na szczycie listy u mnie widnieje, to zaglądam do Was, żeby słowo pozdrowienia zostawić. :)
  Dobrze, że chociaż tutaj, w tej "wirtualnej rzeczywistości" możemy świętować ten dzień z uśmiechem, jak należy. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Straty współczuję, a czy dziś czegokolwiek idzie z uśmiechem świętować, to przyznam, żem wątpień pełny...
   Miło znów WMPanią widzieć:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 2. Jej no! Wolne, a tu praca domowa do odrobienia!:))) No ale przecież nie będę się wymigiwać.:)))
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I chwała WMPani za to:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 3. Bez jakiegokolwiek związku napiszę, że dzisiejszy Bieg Niepodległości w Warszawie /w którym już 15 raz biegł mój Młodszy/ rozpoczął się o godzinie ..... 11.11 :-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też związku nie widzę...:)))) A Młodemu powinszować kondycji i wytrwałości:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 4. W przerwie czytania, między VII a VIII cyklem, wtrącę, że i w piłce kopanej dopatrzono się wczoraj patriotycznych wątków: gola strzeliła "jedenastka" w jedenastek minucie.:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja cykle też numeruję?:)) Żebym to jeszcze wiedział od której strony i ku której...:)Rozumiem, że strzeliła, ale nie z jedenastu metrów?:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń

Być może zdaje Ci się, Czytelniku Miły, że nic nie masz do powiedzenia aż tak ważkiego, czy mądrego, by psuć wzrok i męczyć klawisze... W takiem razie pozostaje mi się tylko z Tobą zgodzić: zdaje Ci się...:)