24 grudnia, 2015

Ze staropolskim...

  Wszytkim zasię, coby jakiej chwili tu zajrzeć znaleźli, od Wachmistrzostwa serdeczne i szczere wszelakiej pomyślności życzenie, takoż we dworze, jako i w komorze… U żywiny, jako i u rodziny: pełno jadła, mało sadła, by zaś zdrowia jak najwięcej, boć owo osobliwego zawżdy jest poważania naonczas, gdy go zbraknie, a póki jest, mało dbamy o nie, pijąc zań jeno z czasu do czasu, a niechybnie zbyt rzadko, skoro się psować lubi ladaco…  Przy tem by i grosiwa nie zbrakło nikomu, nie mówię ja na breweryje, choć gdy kto ma, a w tem znajduje uciechę, niechajże mu i idzie na zdrowie!:) Nam zasię wszytkim Godów Zdrowych a Pogodnych, zasię Roku, Panie zechciej dać Nowego, nie gorszego, a jakobyś był przy humorze i lepszego dał, co pewnie niemożebne, przecie niechybnie tem cudem uradujesz wielu:) Jakobyś zaś miał być humoru gorszego, bywaj sam do Wachmistrzów na Wiliją, toć nie poskąpim niczego, byś jeno był ludziom wszem humorów sposobniejszych…:) A nie znajęcy chwili kolejnej, dosyć na wizyty sposobnej, póki co, żegnam się z Wami ze staropolskim Mele Kalikimaka...:)

.

22 komentarze:

 1. Wzajemnie, Wachmistrzu. Niech się Wam darzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raz jeszcze dziękuję i raz jeszcze odwzajemniam, a czuć się poczynam po trosze, jak jeden z tych dwóch pijaczków, co to się nawzajem przez noc całą odprowadzali, a że jednemu nie honor było znów tamtego nie odprowadzić, to skończyli nad ranem w komisariacie...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 2. გილოცავ შობას
  Świąt tak pięknych jak ten (jeden z wielu) alfabet!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli dobrze rozróżniam, to gruziński.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Byłam w Armenii, w Gruzji nie. Pewnie dlatego mi się wydawało...

   Usuń
  3. მადლობა, მადლობა ... :) და კიდევ ერთი

   Usuń
  4. Niestety, Agniecho, tym razem Vulpian był przy słuszności:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 3. Pomyślności WACHMISTRZU -niech się darzy w zdrowiu ,Rodzinie i niech Opatrzność grosza nie poskąpi...życzy Eliza F.z rodziną :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bóg Zapłać i WMPani wzajem:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 4. Przysiędę i ja z Waszą Rodziną na chwilę, aby życzyć wszelkiej pomyślności, wpierw tego zdrowia, potem wypasionej Fortuny, a na końcu szczęśliwości dla Wszystkich. Do Siego Roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prosimy, prosimy... :) I wzajem życzymy, choć znów co do Fortuny, to lękam się, że jak zanadto wypasioną będzie, to się we wrótnie nie zmieści i pójdzie mimo... To niech już będzie i chuda, byle była...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 5. Dzięki, wszystkiego dobrego i pomyślności dla Ciebie Wachmistrzu i Twojej rodziny , niech Święta będą piękne i radosne!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Póki co, takie właśnie są, czego i Waszmości z serca życzę:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 6. Najlepszego, mości Wachmistrzu, dla ciebie, Hajduczka i Młodej - niech wam te Gody w miłej zgodzie płyną, a świat zewnętrzny nie drażni niepotrzebnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed światem żeśmy się chwilowo zabarykadowali i oszańcowali:) Po Świętach sprawdzimy, czy jeszcze istnieje... Bóg Zapłać, Tetryku, i dla Was podobnie, z wszelką możebną i niemożebną Pociechą i Uciechą:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 7. Muzyczka wielce pogodna i radosna, niech więc i te święta u Wachmistrzostwa takie będą, zdrowe, pogodne i dostatnie, a że dzisiejszy dzień udany wielce, to i rok następny jego wzorem taki sam przyjdzie!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby! Wielce bym tego tak sobie, jako i wszytkich wkoło przyjaciołom życzył! Póki co, dnia przed zachodem słońca nie chwalą, takież właśnie te Święta nam są, czego i Waszej czeredce życzymy...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 8. szczur z loch ness26 grudnia 2015 08:37

  Dawno mnie nie było, a to z tej przyczyny, że była ku temu przyczyna, o ograniczonych bytnościach w sieci nie wspominając. Tak, czy tak miejcie się dobrze w czas Świąteczny i nie tylko. Zaś co się tyczy grajki, to z niejaką satysfakcją witam u Waszmości zainteresowanie surrealizmem, czyli jak by tego nie nazywać nurtem punk hehehehehe :-)
  Serdeczności z zaścianka Loch Ness :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakakolwiek by nie była przyczyny przyczyna, w Waszmości przypadku z pewnością była zasadna:) A Wachmistrz absurdalny był zawsze, zaś stąd do surrealizmu jeno krok...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 9. Równie serdecznie Waści życzę chociaż poświątecznie. I dobrego Nowego Roku, w zdrowiu i nieodmiennej pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie szkodzi, że poświątecznie:)Ważne, że WMPani życzysz mi dobrze, a tego już o wszystkich powiedzieć bym nie mógł:)
   Kłaniam nisko, wielce obligowany:)

   Usuń

Być może zdaje Ci się, Czytelniku Miły, że nic nie masz do powiedzenia aż tak ważkiego, czy mądrego, by psuć wzrok i męczyć klawisze... W takiem razie pozostaje mi się tylko z Tobą zgodzić: zdaje Ci się...:)