22 czerwca, 2019

Upraszam...

 dnia tegoż choć kusztyczek nieduży za pamięć  22-go Pułku Ułanów Podkarpackich imienia księcia Jeremiego Wieśniowieckiego za przyczyną ich święta pułkowego, któregośmy przódzi dawniejszym pułku tego obyczajem świętowali 19 sierpnia... I jeśli to kogo pocieszy, to dodam, że to dwudzieste pierwsze w tem roku święto, czyli żeśmy półmetek przekroczyli...:)
  Dwudziestego czwartego zasię 20 Pułk Ułanów imienia Króla Jana III Sobieskiego świętować powinien, zasię miesiąca kończyć nam dwudziestego dziewiątego będzie święto 9 Pułku Strzelców Konnych imienia Generała Kazimierza Pułaskiego,  Za pamięć zatem o tych ułanach i szaserach toast wznoszę !
                    

3 komentarze:

  1. A Wachmistrz to tylko do nałogu zachęca, zamiast kaganek oświaty nieść i coś mądrego nam tu napisać , czego dawno nie było, że ze smutkiem zauważę...

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj Wachmistrzu, gdzieś mi Twój link wycięło z zapisanych i dopiero teraz zobaczyłam, że nadal piszesz. Przychodzę po linku od Dudiego! Pozdrawiam serdecznie!! Caffe

    OdpowiedzUsuń

Być może zdaje Ci się, Czytelniku Miły, że nic nie masz do powiedzenia aż tak ważkiego, czy mądrego, by psuć wzrok i męczyć klawisze... W takiem razie pozostaje mi się tylko z Tobą zgodzić: zdaje Ci się...:)