26 listopada, 2016

. . .


17 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. P.S. Nawiasem to tłumaczenie to uważam za najcelniejsze z trzech dopotąd mi znanych (o ile przyjąć tłumaczenie na śląski z tożsamym na polski:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 2. Jutro będzie dobry dzień? Na pewno nie... Przynajmniej nie dla mnie...
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaki będzie dzień tego oczywiście wiedzieć nie wiemy, ale w piosence ów "dobry dzień" nie jest przecie bezwarunkowo dany... On będzie, ale tylko po spełnieniu pewnego warunku...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 3. Mam obawy, że "jutro" o którym śpiewa p. Majdaniec, już dawno minęło...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdę mówiąc nie interesowało mnie "jutro" w rozumieniu "dobrego dnia", ile wyrażone tam zaproszenie do przyjścia nazajutrz, które pozwoliłem sobie uznać za adresowane ode mnie do Was...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 4. szczur z loch ness27 listopada 2016 08:46

  Przyznam, że jakoś dziwnie odbieram obecnie słynną Majdaniec, dostrzegając nieunikniony upływ czasu, a co za tym idzie oraz na tym przykładzie zachowałbym niejaką ostrożność z optymistycznym zapatrywaniem się w przyszłość.
  Pozdrawiam z zaścianka :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Optymizm tu nie ma nic do rzeczy... Umieściłem to, traktując to jako żartobliwą formę zaproszenia "przyjdź, przyjdź do mnie jutro", a dysputa, widzę, skupiła się na prognostykowaniu dobrego czasu...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
  2. A bo wszyscy, jak widać, z utęsknieniem dobrych dni wyglądamy (nie mylić z "dobrą zmianą"!!!).

   Usuń
  3. No cóż... Starożytni uważali, że dobre dni (wiek złoty) już były i przeminęły, podobnie jak te trochę gorsze (wiek srebrny), a oni żyjąc w wieku brązowym nie powinni się spodziewać niczego dobrego. Paradoksalnie taka postawa pozwala się znakomicie radować, gdy rzeczywiście już jest z czego i oszczędza mnóstwa zbytecznego stresu...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 5. To jest doskonały przykład, że my się także zmieniamy. Piosenka piękna, ale do posłuchania w radiu, oglądanie Heleny Majdaniec, jej wyglądu, ruchu scenicznego jest katorgą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym się zgodzę...:) Ale zawsze można zamknąć oczy...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 6. Panie Wachmistrzu,
  Tekst kojarzy mi się z zasłyszanym dowcipem traktującym o rozmowie toczonej przez optymistę i pesymistę. Optymista roztacza świetlane widoki podnosząc, że cały świat stoi otworem. Pesymista z kolei zapewnia, że on doskonale wie, gdzie jest wejście.
  z wyrazami uszanowania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż, ja bym się z kolei zgodził z tem, że pesymista to tylko optymista dobrze poinformowany... Tyle, że kwestia optymizmu lub pesymizmu jest ostatnią rzeczą, na którą patrzyłem w cytowanej piosence, która miała być tylko żartobliwym zaproszeniem do noty jutrzejszej:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 7. Witam.

  Przyszłam jutro :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro już jutro, to piętro wyżej zapraszam...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń

Być może zdaje Ci się, Czytelniku Miły, że nic nie masz do powiedzenia aż tak ważkiego, czy mądrego, by psuć wzrok i męczyć klawisze... W takiem razie pozostaje mi się tylko z Tobą zgodzić: zdaje Ci się...:)