19 lipca, 2017

Najmilsze Wachmistrzowi święto...

...pułkowe, ma się rozumieć...:) Tegoż bowiem święta pułkowego, Wachmistrzowi najbliższego i najmilszego, mamy dla tej przyczyny, że 25 Pułk Ułanów Wielkopolskich to pułk Dziadka mego:) Tandem kto ze mną powspominać ochoczy, a przy tem za Pułk przewagami sławny, jako i za pamięć wachmistrza Wawrzyńca Ślązaka przepić gotów, do dawniejszej  o pułku tem noty upraszam...:)

12 komentarzy:

 1. Melduję posłusznie, że toast spełniony!:)
  Wprawdzie nalewką, ale stwierdzono podobno, że moje nalewki są pijalne i liczę, że nie będzie to uznane za profanację.:)
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nalewką, czyli najlepszym produktem alkoholowym, który człowiek wymyślił:)) Cokolwiek insi o tem sądzą...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 2. ten którego imienia tu wymawiac nie wolno :)19 lipca 2017 14:14

  Grzech nie wypić!!! :D :D :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan Kaczyński????? Ale to chyba i tak źle Pana poinformowano, bo nikomu tu nie zabraniano wymawiania Pańskiego imienia... A skoro Pan za zdrowie Dziadka mego pije, to widzę, że jest jakaś iskierka nadziei...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
  2. Bój się Boga, Panie Kaczyński - waleriana będzie właściwsza!
   Ty Waść tu popijasz... a ja gooooorę!!!

   Usuń
 3. Antycypowałem wczoraj. Ale dzisiaj też się nie zaprę.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podwójnie zatem jestem Twoim dłużnikiem:))
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 4. Nie wiem, może nie umiem szukać, ale nie mogę znaleźć obiecanej noty o Macieju Mielżyńskim, jednej z najwspanialszej postaci polskiego Międzywojnia. A godny jest upamiętnienia. Pzdr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. najwspanialszych - sorry, nie sczytałem.

   Usuń
  2. Szukać umiesz, tyle że w tym przypadku po próżnicy z mojej winy, bo ona nadal w powijakach. Po prostu przepomniałżem o tem, tandem dzięki za przypomnienie... Choć z pewnością nie nazwał bym tego skompromitowanego mordercy i dość nieudolnego dowódcy "jedną z najwspanialszych postaci polskiego Międzywojnia". Że ciekawa postać - zgoda, że warta przypomnienia - zgoda, ale bez przesady z nazywaniem go kimś wspaniałym...
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 5. Gdyby mój Dziadek żył, pewnie by dzisiaj ochoczo i z rozmachem świętował, kto wie... może zdarzyło się, że z Mości Wawrzyńcem niejeden kusztyczek drzewiej wychylili?
  No, a przecież wnuczka swego Dziadka nie może być wyrodna: ZA PAMIĘĆ NASZYCH DZIADKÓW i ich kompanów przepijam......................!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z serca dziękuję:) I taki toast wielce rad spełnię...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń

Być może zdaje Ci się, Czytelniku Miły, że nic nie masz do powiedzenia aż tak ważkiego, czy mądrego, by psuć wzrok i męczyć klawisze... W takiem razie pozostaje mi się tylko z Tobą zgodzić: zdaje Ci się...:)