06 lipca, 2015

Polecam...

...Lectorom Miłych lektury tegoż articulum:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53662,17363513,Wielka_Wanda_bulwersuje.html
  Ma się rozumieć po uprzednim przechyleniu kielicha za pamięć, dziś świętującego, 24 Pułku Ułanów z Kraśnika, co sami sobie za patrona, wbrew zwierzchności, upatrzyli hetmana Żółkiewskiego, zaś Was przed rokiem kształtem swoich hełmów i umundurowaniem zbulwersowali...:)                             .

12 komentarzy:

 1. Nie wiem, o co chodzi, bo artykuł się nie otwiera w całości, ponoć jakiś limit wyczerpałam :-( Ale drugą część, a raczej pierwszą chętnie spełnię, tym bardziej, że mam nawet dzisiaj gości, to wypijemy razem ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bardzo się na limitach w "Wyborczej" rozumiem, bo korzystam incydentalnie...Może jeśli to jaki miesięczny, to spróbować w sierpniu?:) Rzecz jest o profesor Telakowskiej, twórczyni Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, a przed wojną jednej z barwniejszych postaci warszawskiej bohemy, za pan brat ze wszystkimi właściwie...:) Plus multum anegdot i Jej powiedzonek...:) A za toast ułańskiej pamięci poświęcony dziękuję szczególnie:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
  2. "Wyborcza" zdaje się co któryś artykuł łaskawie puszcza, często trafiam na linki u abonentów i się od nich (tych linków) odbijam - ale ten artykuł mi akurat wyjątkowo pokazała. Faktycznie postać niezmiernie barwna, a nieznana mi dotychczas...

   Usuń
  3. I mnie ją ubogaciła niezmiernie... Nibym o Niej wiedział, choć mało co o powojennych losach i więcej przez przewijanie się we wspominkach inszych, aliści raz pierwszy żem co na kształt zarysu biografii, dodatkiem tak wspaniale okraszonej anegdotami, natrafił...
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 2. Żeby ludziom zależało na tym, że ich zakup oprócz funkcjonalności miałby jeszcze być ładny to musieliby mieć choćby minimum gustu. Tymczasem taka przypadłość nie zdarza się często.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale jednak się zdarza...:) No i zawsze to lepiej mieć za te same pieniądze coś nie tylko przydatnego, ale i nie straszącego wyglądem...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 3. Lektura godna polecenia, postać nietuzinkowa.
  Toast naleweczką wzniosę ale dopiero późnym wieczorem, skwar panujący na wcześniejsze spożycie nie bardzo pozwala ;)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taż przecie nie oblig natychmiast...:) I pięknie za zamiar ten imieniem ułanów dziękuję:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
 4. Artykuł kiedy indziej przeczytam jak czas mi pozwoli, tymczasem kielich przechylam z Waszmości za zdrowie pułkowych...
  Gorąco pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bóg Zapłać za tąż intencyję:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń
  2. Zapraszam również Waszmości do mojego zakątka kwiatowego, może uda mi się Waszmości zaczarować :)

   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  3. Bóg Zapłać za inwitacyją:) Zawitam niechybnie...:)
   Kłaniam nisko:)

   Usuń

Być może zdaje Ci się, Czytelniku Miły, że nic nie masz do powiedzenia aż tak ważkiego, czy mądrego, by psuć wzrok i męczyć klawisze... W takiem razie pozostaje mi się tylko z Tobą zgodzić: zdaje Ci się...:)